border collie & papillon
coursing víkend Frenštát - obrázek

coursing víkend Frenštát - obrázek

16.-17.5.2009 jsme strávili společně s našimi přáteli a Českým psem ve Frenštátu pod Radhoštěm. Víkend byl vydařený, škoda jen, že se nám po bězích rozpršelo a nekonala se plánovaná tura. Best si celkem za tento víkend zaběhal 4x, a to 2x s Aurou, jendou s Egonem, a jendou rovinnou sólovku.  Pejsci i páničkové si tento víkend krásně užili. Fotečky a článek přibude v akcích. Byl to suprově prožitý coursingový víkend.
19.5.2009 - Best Mate Dajavera slaví své úžasné druhé narozeniny. Přejeme ti Bestíčku jen vše nejlepší, hodně energie a chutě do práce. Už seš velkej chlap.
Výstavní víkend - obrázek

Výstavní víkend - obrázek

Ve čtvrtek 7.5. za námi domu přijela na víkend Diana s Aurou a společně jsme strávili výstavní víkend plný napětí.
8.5. jsme vyrazily v brzkých ranních hodinách vlakem směr Mladá Boleslav na klubovou výstavu malopočetných plemen. Cesta byla velmi náročná jak pro nás, tak hlavěn pro psi, Best byl totálně cestovně utahán. Konkurence dojela opravdu neskutečně silná, Best se naposledy vystavoval v mezitřídě. Panu rozhodčímu se líbil, avšak podle jeho slov ještě není pořádně vyvinutý. Aura nastoupila v třídě otevřené. Best Mate Dajavera - V3, Aura Plush Berry V4.
9.5. jsme opět nezahálely a vyrazily jsme na Slezskou výstavu psů u nás doma v Hlučíně. Best Mate Dajavera - V1, Vítěz Třídy, Aura Plush Berry V2

Na krajskou výstavu dorazil taky Bestíkův bráška Benji - V4.
V Boleslavi jsme se setkali s chovatelkou a s Ivetkou od Bey a Donee.
Obě dně výstavy jsme se setkali s našimi přáteli - For, Brodem a Jackem.
Fotečky jsou na opět na rajčeti. Posudky si přečtete ve výstavách.
Tímto děkuju Dianě opět za předvedení
coursing tréning Albrechtice 19.4.09 - obrázek

coursing tréning Albrechtice 19.4.09 - obrázek

V neděli jsme vyjeli do Albrechtic u Č.T. na coursing tréning z Českým psem. Jeli snámi naši RR kamarádi. Na Ranči kde se tréning konal, jsme měli srazík s našim bráškou Benjim. Všichni si to užili a bavili se. Bestík si zaběhal celkem jednu malou dráhu a tři velký. Jistě si v té jeho makovičce říkál, konečně si mě vzala na něco co mě baví. Fotky a článek najdete v akcích a na rajčeti. Tímto děkuji Českému psu za supr akci.


Večer za námi ještě přijely naše kamarádky s hafanama. Lenča a Iva s Brodem, For a choďačkou Uxou. Pocvičili jsme si na našem cvičáku, aby jsme se trošku připravili na budoucí zkoušky. Pejskouvé jsou krásní a šikovní. A mě se jen opětovně potvdilo co jsem viděla Broda vedle Besta, že mám opravdu spíše sporťáčka než výstaváčka :-D
Pasení - obrázek

Pasení - obrázek

18.4.2009 jsme společně s Dianou a Aurou vyrazili do Budišova nad Budiškovkou na ovečky. Bestík ovečky viděl vůbec poprvé.....a popravdě zhřejmně také naposled. Vše nakonec dopadlo úplně jinak než jsem si myslela. Jelikož mám hafana s kterým se dělají obrany a coursing, tak jsem se obávala, že mi do oveček vjede...ale opak byl pravdou ovečky ho vůbec nenatchly a raděj byl v blízkosti paničky. Takže tento sport, tato aktivita se nás opravdu již týkat nebude.
První koupání - obrázek

První koupání - obrázek

Dneska jsme opětovně vyrazili na prochajdu s naši milou kámoškou Ronjou a jeji paničkou. Fotky najdete opět na rajčeti. Dnešní den byl vyjímečný, byl opravdu teplý a krásný,a proto jsme zažili letošní první koupání.
11.4.2009 Závody ZZO - obrázek

11.4.2009 Závody ZZO - obrázek

V sobotu jsme vyrazili na závody - Velikonoční Kunčičák. Přihlásili jsme se do kategorie ZZO. Dále zde byli kategorie ZM a ZVV1 vše beze stop. Kategorie ZZO měla 14 účastníku. Opětovně jsem byla nervózdní...Bestík již při přivolání zkolaboval a začuchal se na vyvenčené místo po feňuli a pak už se vše jen vezlo.....Panička změnila chování... a dopadlo to tak že jsme si odnesli 48bodů a zkončili na 10.místě.
Dnešním dnem se ke mě dostaly fotky z obranářské soboty - tímto dodány ke článku v Akcích.
Národka Ostrava - obrázek

Národka Ostrava - obrázek

4.4.2009 jsme vyrazili na národní výstavu v Ostravě. Nastoupili jsme v mezitřídě. Celkem nastoupilo 5 psů, upřímně řečeno tak silnou konkurenci jsem opravdu nečekala. Všichni psi byli vysokých kvalit a taky to podle toho dopadlo. Všichni si v mezitřídě odnesli známku výbornou a Best si vybojoval V4.
Tímto děkuji Dianě za předvedení.
28.3.2008 jsme pořádali na našem cvičáku ZO Hlučín-Rovniny tzv.obranářskou sobotu pro členy MSKS. Byl to báječně prožitý den, plný nových zkušeností a zážitlů. Dojelo nemalé množství hafanů. Hlavními aktéry byli samozhřejmně figuranti a to
Ivan Tomšík a Bedřich Husák.
Malé videjko Bestíka v akci z tohoto dne:

Dneska jsme jen tak blbli na zahradě, snažili se zpestřit den něčím jiným. A proto vzniklo toto videjko. Dá se říct, že to jsou takové mini pokusy dogdancingu, respektive jen někderé lehké cviky. Není to nic extra, ale stále se musí zkoušet něco novéno. Nebo ne?
Přidány fotky a článek do kategorie Akce-Sport. a také je tady vystořeno mini videjko s Bestíkem.


Coursing na Ostravsku - obrázek

Coursing na Ostravsku - obrázek

Dne 21.2.2009 jsme prožili coursingový trénink s Českým psem v Ostravě-Kunčicích. Byla to supr akce, Pejskařů dojelo opravdu hodně, a škéla ras i neras co se běhů zůčastnila byla velmi pestrá. Bsrt si zaběhal 3 běhy, první s naší kamarádkou Akou a další dva běhy s Egonem. Dojela se také podívat naše nevlastní sestřička Destiny a její panička. Jsem moc ráda holky, že jsem vás konečně poznala naživo. Doufám, že s ebrzo zase uvidíme.
Dne 22.2.2009 jsme opět trénovali a to tenkotkáte v Karviné ( Dvůr Olšiny). Tento den byl opravdu pravý zimní, silná sněhová přihrývka dala Pořadatelům pořádně zabrat. Opět dojelo velké množství pejsků. Opět jsme běhali 3 běhy. Tentokrát na každý běh jsme měli jinou společnost. V obou dvou dnech jsme se potkali s našimi přátelí a také s lidičkami od nás ze cvičáku. Byl to supr víkend. Fotky a podrobnější článek najdete v akcích-sport, také se chystá menší videjko z tohoto víkendu... ale to vše až fotografové pošlou fotečky. Předem za fotky děkuji, již teď vím, že budou naprosto úžasné.
Jelikož pravidelně běháme coursing s ČESKÝM PSEM tak jsme se stali také jeho členy.
Děkujem za supr akce a lidičky.
Dneska mi dorazila členská kartička od MSC, takže oficiálně jsme se pro tento rok stali členy Moravskoslezského coursingu :-) A coursingová kariéra může začít, třeba letos opravdu dojde také na licenci.
Něco málo jsme natočili, je to první pokus našeho videa tak berte v potaz. Ale určitě není poslední.
Národní výstava Olomouc - obrázek

Národní výstava Olomouc - obrázek

11.1.2009 jsme vyrazili směr Olomouc. Den byl celkem ve zmatku pro pořadatele, ve výstavním katalogu bylo mnoho chyb, takže nebyla vyjímka když v kruhu měla být jedna fena a byli nakonec dvě a naopak. V Bestově kategorii byli tři psi, Bestík se klasicky umístil uprostřed jak to máme ve zvyku, dostal vedy V2. Posudek má moc pěkný, panu rozhodčímu se líbil avčak opět  jsme v kruhu byli celkem roztěkaní a běh nebyl tak klidný jak by měl být. Celkové dojmy byli dobré. Velká nevýhoda byly přeplněné haly, tak namačkané lidi a psy na sobě jsem ještě nikdy neviděla. Byli jsme tam společně s naši kamarádkou Aurou a majitelkou Dianou. Po výstavě jsme ještě chviličku pocvičili na volném place.
Supr zpráva, v Hlučíně se bude opět kousat, konečně sme to dovyřizovali, od 15. ledna zase koušeme. Jupíííííííííí

Dnešní den, sem ztrávila samovýcvikem revíru, Best se už pěkně chytá, zástěny obíhá sic na kratší vzdálenost, ale již bez míčku. Dneska se podařilo zaběhat dvě zástěny pěkně v návaznosti za sebou jak to má být. Vyštěkání v zástěně se také lepší, není sic ještě tak plynulé jak by mělo být,a le hurááá už štěkáme aspoň občas.
Sněhové radovánky - obrázek

Sněhové radovánky - obrázek

Dneska sme zažili pořádné sněhové radovánky s Andy, naši labradorčí kamoškou. šli jsme na dvouhodinovou prochajdu lesem, kde se psiska pořádně vyblbla ve sněhu. Dokonce jsme zažili setkání se srnkami, Bestík stál jak přikovanej ....... bůhní co se mu honilo hlavou, jak viděl jak skačou vzduchem.
1.novoroční procházka - obrázek

1.novoroční procházka - obrázek

Na 1. ledna jsme vyrazili společně s lidma ze cvíčáku na naši první procházku roku 2009. Šlo se kolem Vinné hory v Hlučíně, takže psi se pekelně vyběhali a páničkové pěkně promrzli.
Fotky najdete na http://sweetrat.rajce.idnes.cz/1.novorocni_prochazka_2009/
Výstavy:  S Bestem jsem se zůčastnila tento rok 8 výstav - nejúspěšnější pro nás byla KV KCHMPP Mladá Boleslav kde Best obdrřel V1 CAJC, dále KV Hlučín kdet získal  V1 VTM.
Zkoušky: Zvládnuté zkoušky ZZO na 57 bodů z 60
Závody: 15. Mikulášský obranářský závod - ZZO - 7 místo/ z 18 závodníků
Dále jsme začli trénovat coursing v kterém nadále budeme pokračovat.

Tento rok doufáme, že bude ještě úspěšnější než rok 2008.
28.-29.12.08 Návštěva Aury a Muffin - obrázek

28.-29.12.08 Návštěva Aury a Muffin - obrázek

Vyrazili sme na výlet tentokráte za našima kamarádkama do Šišmy. Ztrávili jsme u Diany pěkné dva dny plné procházek a blbnutí na poli a také jsme trénovali na národní výstavu, kde mi z největší pravděpodobností Diana předvede Besta, takže doufám že se zadaří. Více informací a výletu najdete v Akce-výlety.
Činčilis - obrázek

Činčilis - obrázek

Dne 21.12.2008 do mé zvířecí rodiny přibyl další člen, tentokráte hlapeček činčilky cca 2,5 měsíce starý ( podle původní paní - chovatelky?). K malýmu Šulíčkovi jak mu říkám jsme přišla doslovně náhodou když sme byla v práci a jedna paní s ním přišla zdali ji ho vykoupíme ...... tak nezkončil u nás ve zverouši, ale nakonec u mě doma. Vše najdete v sekci Zbytek smečky
PF 2009 - obrázek

PF 2009 - obrázek

Všem našim známým, přátelům a příznivcům přeji společně s Bestem krásné prožité vánoce a ještě lepší rok 2009.
Závody ZZO - obrázek

Závody ZZO - obrázek

Dneska jsme vyrazili na naše vůbec první závody. Zůčastnili jsme se v kategorii ZZO. ZO Slezská Ostrava pořádala již 15. Mikulášský obranářský závod.
V naší kategorii se zůčastnilo celkem 18 psovodů se svými psi. Best podal krásný výkon v poslušnosti, bohužel na tomto závodu byly také speciální cviky a ty se nám nepodařili. Celkově jsme zkončili  na krásném 7.místě. V poslušnosti umístění 5. místo.
Coursing Kunčice - obrázek

Coursing Kunčice - obrázek

Přidán článek a fotky z coursingu v Kunčicích pořádaném českým psem 22.11.2008.
Fotky ZZO - obrázek

Fotky ZZO - obrázek

Dnes přidány fotky ze zkoušek ZZO - http://sweetrat.rajce.idnes.cz/Zkousky_NZR_28.10.2008/#
22.11.2008 jsme vyrazili na další tréning coursingu, tentokráte u nás. Přes noc nám napadl sníh, cesty trošku zmrzly, ale naštěstí se tréning konal a přijelo hodně psů. Běhaly se dva běhy, v prvním Best běžel bezchybně sám, v druhém s fenkou pumi. Oba běhy běžel krásně, rychle a soustředěně na střapec. Více v rubrice sport. Fotky dodám později
Fotky - obrázek

Fotky - obrázek

9.11.08 - byly přidány do rubriky Sport (coursing frenštát) krásné fotečky, které nafotili lidičkové z http://www.ceskypes.cz/ tímto děkuji a od SPICE.
Dále je tady odkázek na video z této akce ( od Egonovců z Frenštátu )

http://www.youtube.com/watch?v=ufbFB1911UE

přidány fotky z víkendu coursingu, další fotky přibudou až páni fotografé je pošlou
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one