border collie & papillon
Coursing víkend Frenštát p.r. - obrázek

Coursing víkend Frenštát p.r. - obrázek

1.-2.11.2008 jsme se společně s naší kamarádkou Dianou a Aurou rozhodly jet na víkend coursingu. Již hodinku po příjezdu jsme šli trénovat (Bestík běhal vůbec poprvé v životě), zaběhali jsme si tři kola které byli brány jako neoficiální závod. Odpoledne jsme pak všichni úžasníci šli se svými miláčky na výšlap na Pustevny. Den byl náročný a tak jsme všichni byli rádi, že máme ubytování v parádních chatičkách. Druhý den nás čekal opětovně tréning coursingu a pak už jen pohodlná cesta vlakem domů a s mojim štestím pak pěšky cesta dalších 6 kilomenrů domů jelikož mi nejel žádný autobusek. Více fotek a infa o této akci bude v blízké době dodáno do Akce/sport
Dneska jsme na místní půdě šli vyzkoušet moji psychyku a Bestovu poslušnost na zkoušky ZZO. Bestík pracuje pěkně,ale v momentě kdy panička je nervozdní tak se to odraží pak bohužel i na něm.
Od rána jsme byla červíček nervů, ale nedalo se nic dělata  vykročili jsme nakonec pravou nohou.  Celkem zkládalo zkoušku 9 psovodů, z toho dva bohužel neuspěli. Já a Bestík jsme šli naplac jako první, nervozita rostla, ale díkybohu rychlostí a pohodovou atmosférou sem na vše zapoměla. Měli jsme maličké nepřesnosti proto jsme ztratili na poslušnosti tři bodíky, ale jinak to bylo supr. Speciální cviky byly taky v pohodě. Takže nakonec jsme dostali 57 bodů za poslušnost a speciální cviky za výbornou.
Zkoušky jsme zakončili odměnou a vyblbnutím pro psy a  to tréningem obran, Bestík si pěkně zakousal a všichni jsme nakonec odešli spokojení.
Fotky budou, ale trošičku později :-)
21.10.2008 Dnešním dnem se s náma rozloučila naše drahocená psí kamarádka a to Zlatá retvívřice Lada. Bestík ji nadevše miloval, udělal by pro ni vše, byl ji doslova posedlý. Tato fenečka byla velmi úžasné povahy, milovala každýho človíčka a každýho pejska na světě. Dnešní den ji však byl osudný, odešla do věčných lovišť.  Lada bohužel nepřežila strážku s autem.
Dne 18.10.2008 jsme se zůčastnily Národní výstavy psů v Brně, tento den byl pro nás opravdu smolný. Konečně jsem na výstavu nejela sama a měla podporu na uklidnění a to svého otce, jela jsem s myšlenkou na titul kvůli junior šampiónu....ale nějak se to nepovedlo, Pan rozhodčí byl jinýho rázu než zbytek s kterými jsme se setkali, měl jiný a to mnohem rychlejší a odbytější přístup na hodnocení, bohužel to bral tak rychle že jsem si nedokázala postavit psa podle svých představ a jak jsem ho upravovala tak pan rozhodčí psal již velmi krutý posudek, aniž by se pořádně nad tím zamyslel. Takže jsme bohužel odjeli se známkou VD.
Dneska jsem se dověděla změnu termínu zkoušek ZZO, je posunut již na 28.10.
Oficiálně na cvičáku jsme začly s tréningy podle ZZO tak jak to má být, mimo klasický výcvik v neděli, bohužel na ně nemůžu docházet kvůli práce, ale trénujem sami ve volných chvílích. Při nedělních tréninzích trénujeme samozhřejmě také, a to hlavně speciální cviky, aby psi byli připraveni.

Bestík si na cvičáku našel nové kamarádky, kterým nedá pokoj jak je strašně miluje.
Opět se mi potvrdilo, že Best a hodně BC není ideální na vodítko, jelikož opravdu na volno je andílek co všechny miluje a chce si hrát i se psy na které na vodítku hrčákuje.
Dne 14.9.2008 jsme se s Bestem zůčastnili krajské výstavy, poprvé vůbec v mezitřídě. Bestík na to jak mi doma běhá krásně a vůbec nestojí předvedl opětovně pravý opak a to dokonalý postoj, ale bohužel běh se nepovedl, pro nestoprocentní předvedení nám bohužel nebyl udělen titul vítěz třídy, ale přesto jsem vyhráli a Best dostal známku V1.
Obranářský víkend - obrázek

Obranářský víkend - obrázek

V sobotu 6.9.2008 se u nás na cvičáku pořádal obranářský víkend, dostavilo se 29 psovodů se 44 psi různých ras,  z různých okolních cvičáků. Střídali se nám dva figuranti a můžu říct, že množství psů v pekelně horkém dnu byl pro ně opravdový zápřah. S Bestíkem jsme si pěkně zakousali. Kousali jsme na peška(řídítka), zákusy byly moc pěkné, vypouštěčky taky, Best byl pekelně nažhavený.
Interdogbohemia 2008 - obrázek

Interdogbohemia 2008 - obrázek

Dne 30.8.2008 jsme se zůčastnily mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi. Byl to pro nás velmi náročný den, jelikož bydlíme na druhé straně republiky, vyjížděly jsme brzo ráno respektive v noci, cesta byla dlouhá a krušná. Měli jsme opětovně mini srázek Dajavery - jelikož na výstavu k rom nás dorazil taky strarší bráška a ségra a dvě sestřičky. Bohužel Berny Dajavera na kterého jsme se tak moc těšily nedorazil. Všichni pejskové se činily a byli moc šikovní. bestíka tentokráte vystavila naše kamarádka Iveta Dupalová, Bestík šel s ní nádherně a byl jak vyměněný, bohužel ale zvedal ocas... Zkončily jsme známkou Výborný 4
V červenci u nás na cvičáku v Hlučíně začly pravidelné obrany, s Bestíkem na nich samozhřejmě nemůžeme chybět. Budeme se pilně učit kousat a posleze snad zvládnem obíhat zástěny, vyštěkávat apod.....
LVT Ošíkov  - obrázek

LVT Ošíkov - obrázek

5.-13.7.2008 Jsme se zůčastnili letního výcvikového táboru v Ošíkově zaměřeného na sportovní kynologii-převážně na obrany. Na konci táboru jsme se chtěli zůčastnit zkoušek ZZO, bohužel nebyla možnost čtečky tak oficiální zkoušky jsme odložili na později.
Tábor byl plný nových zážitků a zkušeností, Bestík poprvé poznal co to jsou obrany, ty ho však naprosto uchvátily, také jsme zkusili základ kolem stop... více najdete v Akcích co máme za sebou
Dne 28.6.2008 jsme se zůčastnili mezinárodní výstavy v Brně, původně jsem myslela, že ani nenastoupíme jelikož Bestík nedávno měl úraz na pacince a ještě se to zcela nezahojilo. Byla sem pytlíček nervů aby mi nezačal kulhat. Výstava dopadla nakonec celkem dobře, získali jsme hodnocení Výborný 3. Společně jsme se viděli s mnoha Dajaverčáky, kteří samozhřejmně také získali skvělé hodnocení.
21.6.2008 klubová výstava KCHMPP - obrázek

21.6.2008 klubová výstava KCHMPP - obrázek

Včera jsme vyrazili na výstavu do Mladé Boleslavi, sic jsem myslela, že jedeme zbytečně tak naštěstí ne. Byl to příjemně strávený den spolu s dalšími Dajaverčáky. Viděli jsme hlavně maminku Bestíka Ixi a jeho sestřičku Beiles a pak další hafany z vrhu A. Byl to velmi úspěšný den pro mnoho Dajaverčáků. Bestík vystavoval ve třídě mladých a dostal V1 CAJC
12.6.2008 tak jsme dnes byla poprvé na cvičáku agility ( OSA Permoník - Ostrava )  a hned jsem se jim upsala ...Zatím budeme chodit na poslušnost než si Bestík zvykne atd. dneska jsme trošku pocvičili, udělali jsme si skočku a tunel a myslím, že ho to bude enormě bavit. Snad s ena to vrhnem pořádně a pohlavě a budeme se zlepšovat.
DKK - obrázek

DKK - obrázek

10.6.2008 konečně nám přišly výsledky z veterinární kliniky z Hradce Králové od MvDr. Ekra z výsledkama rtg vyšetření dysplazie kyčlí. 14 dní čekání na oficiální výsledky byly opravdu úmorné, ale stály za to! Best má DKK 0/0
26.5.08 - návštěva u Ilči a Jerry - obrázek

26.5.08 - návštěva u Ilči a Jerry - obrázek

při příležitosti vyšetření DKK jsme si udělali mini srazík Dajaverčáků. Tentokráte jsme jeli na návštěvu k Ilči a sestřičce Blackberry, také za náme přijela Iveta s naší sestřičkou Bailes. Byly to úžasně strávené dva dny, které jsme si naprosto užily a naši psi samozhřejmně také. Pesani zažili supr procházky., blbnutí jak jak na louce, ve vodě tak i na gauči. Jsem strašně ráda za to, že jsme se s rodinou opět viděli a doufám, že to tak bude i nadále.
členství - obrázek

členství - obrázek

dne 11.6.2008 jsme se s Bestíkem konečně stali členy našeho cvičákůZO Hlučín-Rovniny. Jelikož jsme již členy tak můžeme konečně zkládat zkoušky atd.  ZZO nás čeká začátkem července na výcvikovém tábože v Ošíkově, kde jedem společně s členy i vedoucí našeho cvičáku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one