border collie & papillon

LVT Ošíkov

LVT Ošíkov - obrázek

LVT Ošíkov - obrázek

Strávila jsem s klukama bezvadný týden v Ošíkově. 3.7. ráno jsem vyjela s Flashem na tábor, kde nás čekala řada známých tváří. Pak ve středu 7.7 jsem si přivezla také Besta. Byl to bezvadný týden, od rána do večera nabitý. Trošku nám to ztižovala úmorná vedra, která jak já tak hafani celkem blbě snášeli, protože na slunku se opravdu nedalo vydržet ty poslední dny ani minutku.
A co jsme dělali? Celou dobu jsme se věnovali převážně obranám, které se trénovali dvakrát denně. Best trénoval aby si zvednul seběvědomí a naučil se pracovat také dál ode mě (přecejen je to paničtina prdelka...), na obrany se moc těšil, šlo mu to dobře a energie měl na rozdávání. Flash asi svým výkonem překvapil všechny okolo. Má pevné zákusy na plnou tlamu, na obrany je uplně nadržený. Pomalu jsme začli trénovat vyštěkání v zástěně a útěky s náznaky úderů. Užíval si všechno naplno :-)
Také jsme si zašly na stopy. Best šel rovné části naprosto bez chybičky, avšak s lomy má problém, takže na lomy se budeme muset zaměřit a dopilovat.
Flashovi jsem našlapala dlouhou rovnou stopu. Ze stopy se nehnul ani o milimetřík, nic ho nerozhodilo, ani očkem se nepodíval nahoru. Jel vyloženě jak vysavač, kterého nic než stopička nezajímá. Stopy ho baví a jdou mu dobře, takže se začneme více jim věnovat :-)
Ale jelikož na závěr táboru měli být zkoušky tak jsme se také věnovali poslušnosti.
Besta jsem pocvičila tak všeobecně, jak klasickou poslušnsot na ZM, tak také chůzi bez vodítka, odložení za pochodu na tři způsoby, překážky atd. V překážkách mě moc mile překvapil, neměl problém skočit metrovku a na kladině se už taky pěkně sklidnil a nepředbíhá mě.
A Flash? připravovali jsme se na zkoušky ZZO. S výcvikem sem to moc nepřeháněla, jednou jsme si to zkusili sjet celé,a le jinak jsme převážně jen blbli a občas fázovali. Ale pracoval moc hezky soustředěně a nenechal se rozhodit jinými psy.
Tak tak na konci tábora měli být zkoušky dle NZŘ. Původně jsem uvažovala, že půjdu i s Bestem na ZM, avšak lidí na zkoušky bylo moc a mnoho se jich muselo vyškrtnou, jelikož na zkoušky mohlo nastoupit jen 10 psů. A jelikož já měla dva psy a dva psy při počtu zájemců by mi na zkoušky nepustili tak jsem se rozhodla že na zkoušky zvolím Flashe.
A tak nastal den D sobota brzo ráno a my nastoupili na naše první zkoušky. I přes horko které na place panovalo tak Flash měl mnoho energie a poslušnost byla živá, ale velice přesná. Pár bodíků nám uteklo a to za přivolání jeden bodík, jelikož Flash je tak živý a má tak rychle přivolání, že to při předsednutí neubrzil a lehce do mě drcnul. A tři bodíky nám utekly u aportu...(to jsem čekala) jelikož Flash nebere aport přimo,  ale lehkým obloučkem a bohužel si ho také překusoval. Zbytek cviků bylo perfektních, chůze byla skvělá, koukací a tak celkově bych řekla , že naše poslušnost byla opravdu hezká.
Flash byl ohodnocen 56 body a jako jediný pes si ze zkoušek odnesl známku výborně.
Takže první naše zkoušky dopadly báječně :-)
Flash ZZO-56 bodů - výborně

těšíme se na příští rok až si to zase užijeme :-)
Fotečky jsou opět na rajčeti.
11.07.2010 18:16:35
l.sulikova
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one