border collie & papillon

Čas běží

Čas běží - obrázek

Čas běží - obrázek

Stále tady do aktualit píšu jen naše víkendové akce, avšak my nežijem jen o víkendu...proto jsem se rozhodla napsat něco z běžného života co se u nás děje. S klukama ve volném čase trénujeme poslušnost, po dlouhé době to vypadá, že nám konečně budou vycházet tréninky obran, takže se začne intenzivněji kousat což je supr. A jelikož jsou dobré terény a počasí zatím je taky přijatelné, tak chodíme taky na stopy. Flash se vším teprve začíná... poslušnost mu jde moc pěkně, až na aportek, který se rozhodl nějak bojkotovat :-(
Pomalu, ale jistě se připravuje na zkoušky ZZO a ZOP. Taky už si vyzkoušel stopičky, zatím jen rovné proložené párečky. Ale čuchat ho baví a má o ně velký zájem, tak snad to někde dopracujeme. A obrany? Do těch je jako divý. Sic byl na obranách celkem za svůj život 5x, ale je to pro něj jak droga. Když čeká než dokouše pes před ním tak je jak urvaný z řetězu, strašně štěká a chce už jit na plac. Na place si umí taky pěkně zaštěkat. Figuranta s říditky či klínem sleduje jako ostříž. Zákusy má moc pěkné, pevné a na plnou tlamu. Už sme taky zkoušeli vypouštěčky a ty mu šly taky pěkně.
A Best? Best se tak nějak připravuje celkově na zkoušky ZM a IPO-V, které nás snad v blízke době budou čekat. Letošek má opravdu krušný, jelikož těmito zkouškami letos opravdu končit nebudeme a bude jich snad více a doufám, že úspěšně složených.
Bestík byl minulý týden poprvé na tréninku obedience. Občasně budeme chodit potrénovat, je to zase něco nového, ale zas až tak se to v tom co běžně děláme neliší. Pokud čas dovolí tak třeba sjedeme i nějaké závody :-)
Jelikož já jsem pernamentně v práci, tak času je málo, ale i to málo se snažíme pořádně využít. Aby se kluci nenudili, měli zábavu a taky aby to k něčemu směřovalo :-)
03.05.2010 09:39:52
l.sulikova
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one